Esperal w terapii

Jedną z najczęściej stosowanych terapii w naszej klinice w Katowicach jest terapia esperalem. Ta farmakologiczna metoda walki z nałogiem alkoholowym jest jedną z najskuteczniejszych metody wymuszania u osoby uzależnionej abstynencji. Sama w sobie aplikacja esperalu w postaci wszywki alkoholowej jest całkowicie bezpieczna. W naszej klinice proces implantacji jest jeszcze mniej uciążliwe bowiem w naszej klinice w Katowicach, stosujemy przed wszyciem esperalu znieczulenie miejscowe.

Zadanie esperalu

Wszywki alkoholowe z esperalu mają za zadanie utrzymać osobę uzależnioną z dala od alkoholu. Dzieje się to poprzez obawę przed wystąpieniem reakcji disulfiramowej, która powstaje w sytuacji gdy osoba po kuracji esperalem zażyje alkohol. Reakcja disulfiramowa jest dokuczliwa a czasem jej objawy mogą być gwałtowne i niebezpieczne. Nie należy próbować ‘przepijać’ esperalu.

Czy można ‘przepić’ esperal?

Mit o możliwości ‘przepicia’ powstał przez nie profesjonalne pseudo-kliniki, które nie stosowały w oferowanych terapiach prawdziwego esperalu a używały zastępczo innych leków. Pacjenci z fałszywą wszywką po spożyciu alkoholu dochodzili do wniosku, że nie odczuwają żadnych efektów. Często powtarzana plotka zakorzeniła się głęboko w świadomości wielu osób uzależnionych, które śmielej próbują ‘przepić’ wszywkę z esperalu co nie zawsze dobrze się kończy.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Sprawdź także: esperal.katowice.pl